Proje Danışmanlığı

0532 292 3756

Şirket Profili ve Tarihçe

Tarihçe
 
   1968 li yıllarda imalata başlayan Altıniş,1984 yılında Dekomet markası ile Yenibosna Doğu Sanayi Sitesi’nde kendi yerinde imalata başladı. Dekomet paslanmaz standart tip kuruyemiş reyonu ve dolabı ile piyasaya giren bir ilktir. Kısa sürede ürün portföyünü geliştirerek 1990′lı yıllarda  kuruyemiş dükkan dekorasyonunda da bir ilke imza attı.
 
Pasta ve unlumamüller reyonları ve dolabı nıda bünyesine katarak 1990′lı yılların ortasında yeni bir hamle daha başlatan Dekomet, ahşap, laminat kaplama ve suntalem kuruyemiş reyonları ve raf sistemleriyle müşteri portföyüne süper market ve hiper marketleri de eklemiştir. 1990′ların sonunda pasta , unlu mamüller , baharat & bakliyat reyonu ve dolabı ile suntalem raf gruplarıyla müşterilerine yeni seçenekler sunan Dekomet müşteri tercihli özel ürünleri ve dizaynları ile de komple dükkan dekorasyonlarında önemli bir yer edinmiştir. Firmamız 2017 yılında Arnavutköy'de yeni yerinde başlamış olup halen devam etmektedir.
 
Firma İlkelerimiz
 
Ürünlerinde yüksek kalite ve fiyata uygunluk ilkesini benimsemekteyiz, ürün standartlarını müşteri tercihleri ile birleştirerek yeni model tasarımları gerçekleştirmekteyiz. Bir üründe kullanışlılığı ve inovasyonu esas alıyoruz ve üstün kalite anlayışı ile hizmet vermekteyiz. Kuruyemişi kevgirden fırına geçiren babamız gibi, biz de kendimizi sürekli geliştirmeyi amaçlıyoruz. Günümüz ihtiyaçlarını modern tasarımlarla birleştirip müşterinin beğenisine sunuyoruz. Gelen talepler doğrultusunda da ürün çeşitlerimizi geliştiriyoruz.
 
Süreç
 
Öncelikle kuruyemiş esnafı dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. İşte o kuruyemişçiler, gıda pazarlarına dönüştü; gıda pazarlarından mini marketlere, mini marketlerden süper marketlere, süper marketlerden ise şimdiki zincir marketlere.
 
O zaman çalıştığımız dostlarımız ürün yelpazemizin gelişmesinde büyük katkıda bulundular. Aşağı yukarı bin beş yüz kalem materyalin yoğrulmasından çeşitli ürünler ortaya çıkarıyoruz. Her hangi bir konu başlığımız yok; stand, dekor gerektiren, kuruyemişin, plastiğin olduğu ve ısıtıcı -soğutucu bulunan her yerdeyiz. Bu kum havunda aklınıza gelebilecek her ürünü profesyonel ekibimizle üretmekteyiz. Sektördeki bütün büyük marketler, hipermarketler , kısacası bütün perakende sektöründe yer alıyoruz.
 
İhracat ve İthalat
 
Ayrıca yurtdışında bayileri olan birçok firmayla çalışıyoruz. Örneğin, ürünlerimiz Sudan, Özbekistan, Azerbaycan, Fransa, Almanya, Irak, Rusya, İsveç ve diğer ülkeler tarafından tercih edilmektedir.  
 
Hizmetler ve Politika
 
Her ortam kendine göre dizayn gerektiriyor. Ayrıca sanal ortamda da hizmet veriyoruz. Standarttan çok butik ağırlıklı çalışıyoruz. Müşteri isteğine göre baharat reyonları, unlu mamul reyonları, çatılı nostaljik modeller dahilinde müşteriye özel ürün üretiyoruz.
Aslında ekonomik açıdan bakıldığında standart çalışmamız gerekiyor. Standartlaşmanın bilincinde olarak müşterilerimizin özel imalat isteklerini de karşılıyoruz. Böylelikle ürün yelpazemiz de genişlemiş oluyor. Biz Dekomet olarak, sektörümüzde gerekli hizmeti verebildiğimize, gerekli markalaşmayı sağladığımızı düşünüyoruz. Bunun için hem kalitemiz yeterli, hem de yenilikler açısından müşterinin her önerisini yerine getirebilecek durumdayız. Kendi sektörümüzde bilinen, güven veren bir markayız.
 
SUAT ALTUNTAŞ